60-lecie Nowej Huty - Festiwal Filmowy

Wieczorne projekcje plenerowe w Alei Róż.
Na kilka festiwalowych dni nowohucka ulica przeobrazi się w gigantyczną plenerową salę kinową obsługiwaną przez event-factory.

Rok 2009 to jubileusz 60-lecia powstania Nowej Huty. Jakie przesłanki powodowały ekspertami radzieckimi z Chryzantem Zubinem na czele, gdy podejmowano decyzję co do lokalizacji metalurgicznego gigantai dlaczego wybrano właśnie stary, konserwatywny Kraków, nie wiadomo do dziś dnia. Wiadomo natomiast, że imprezy jubileuszowe, eventy i festiwale to nasza specjalność, dlatego też w Alei Róż nie mogło zabraknąć event-factory, która wcieliła się w rolę producenta wykonawczego Nowohuckiego Festiwalu Filmowego, zajmując się jego kompleksową produkcją i obsługą. Zrealizujemy jak zwykle 360 % normy!

Obchody jubileuszu Nowej Huty to całoroczny projekt, na który składają się liczne wystawy, przeglądy artystyczne, koncerty, festiwale teatralne, muzyczne i filmowe, jak również wyjątkowe wystawy fotografii,a także imprezy masowe i eventy, których cykl zakończy koncert Nowa Huta.
Dlaczego Nie?!

Nie jest powszechnie znanym fakt, że Nowa Huta, to drugie, po obecnejstolicy kraju, miasto pod względem największej ilości filmów, o nim wyprodukowanych. Nowa Huta może pochwalić się ponad 300 produkcjami filmowymi, wśród których, obok krótkiego metrażu, filmów dokumentalnych ireportaży, można wspomnieć choćby „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy. Co warte podkreślenia liczba tych produkcji stale rośnie, również dzięki inicjatywie pod nazwą Nowohuckie Kroniki Filmowe. Tym bardziej, na szczególną uwagę zasługuje właśnie Nowohucki Festiwal Filmowy, który należy wyróżnić pośród bardzo wielu imprez i organizowanych w Krakowie zokazji 60-lecia Nowej Huty.

Organizacja imprezy przypada na 25-30 sierpnia 2009 roku. Festiwal obejmie projekcje filmów o Nowej Hucie, spotkania z twórcami, a także Konkurs Filmów o Nowej Hucie z udziałem zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Korboturbina, Stowarzyszenie Filmowców Polskich z Jerzym Ridanem na czele oraz Gmina Miejska Kraków.

Głównym punktem festiwalowego programu będą, obsługiwane właśnie przez agencję event-factory, wieczorne projekcje plenerowe w nowohuckiejalei Róż, która na kilka festiwalowych dni przeobrazi się w gigantycznąplenerową salę kinową.

W zakresie obowiązków agencji event-factory wejdzie między innymi kompleksowa obsługa techniczna imprezy, na którą złoży się: system wielkoformatowej projekcji multimedialnej, nagłośnienie, oświetlenie, scenę do występów artystycznych oraz barierki zaporowe do wydzielenia strefy widowni, agregaty prądotwórcze do zasilania całej infrastruktury technicznej, a także obsługę techniczną całości. Agencja wesprze organizatorów również w działaniach takich jak uzyskanie zezwoleń na organizację imprezy na terenie Alei Róż. Wcześniej realizowaliśmy tam już wiele projektów, wśród których wymienić można takie jak organizacja imprezy masowej Święto Miasta Krakowa 2004(gdzie po raz pierwszy na taką skalę wykorzystano w Polsce projekcje architektoniczne wielkoformatowe z wykorzystaniem projektorów PIGI), czycieszące się tak ogromną frekwencją plenerowe koncerty operowe "Tam Gdzie Śpiewał Jan Kiepura".